Kurs kelnerski jako dobry start w studenckim życiu

Planujesz rozpocząć pracę jako kelner? W takim razie przyda ci się kurs kelnerski. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć dlaczego jakość obsługi jest tak istotna dla oceny restauracji. Zadowolony klient jest również gwarantem sporego napiwku. Mało tego, istnieje spore prawdopodobieństwo, że odwiedzi nas ponownie, a nawet przyprowadzi znajomych. Lub też poleci restaurację. Dlatego jeśli nie masz doświadczenia, a chcesz poznać tajniki profesjonalnej obsługi klienta, to kurs kelnerski jest dla ciebie.
Kursy kelnerskie podzielone są na dwa etapy. Pierwszy etap zawiera zasady obsługi gości. Poznamy na nim zasady savoir vivre oraz posiądziemy techniczne umiejętności. Pierwszy kurs to także elementy serwisu dań, wina oraz inne istotne zagadnienia. Drugi etap kursu zawiera zagadnienia związane z obsługą imprez okolicznościowych, organizacją bankietów oraz obsługą konferencji. Poznamy na nim także podstawy organizacji bankietów czy obsługi konferencji.
Po zakończeniu szkolenia każdy z kursantów otrzyma skrypt szkoleniowy, która zawiera materiał szkoleniowy z zakresem całej wiedzy. Dzięki temu w szybki sposób w każdym momencie będzie mógł przypomnieć sobie zapoznane podstawy.
Czego nauczymy się podczas kursu? Przede wszystkim poznamy jak powinien prezentować się kelner, czyli jego strój, wygląd. Dowiemy się jak funkcjonują restauracje, jak powinniśmy przygotować stanowisko pracy. Poznamy składniki zastawy stołowej, dowiemy się jak nakryć do stołu, poznamy różne warianty menu. Poznamy techniki kelnerskie, podstawy serwowania win a w tym typologię win, serwis win stałych i modyfikowanych. Dowiemy się także jak postępować w przypadku tzw. Trudnych klientów. Każdy dzień szkoleń rozpoczęty zostanie od powtórki zagadnień z dnia poprzedniego, dlatego możemy być pewni, że nic nam nie umknie. A w razie przegapienia jakiejś kwestii zawsze możemy o nią zapytać, aby się upewnić. Szkolenie zakończy się egzaminem, po którym w razie pozytywnego wyniku, otrzymamy certyfikat w dwóch językach.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *