Spływ Dunajcem

Okres pomiędzy wiosną a jesienią mocno sprzyja wyjazdom w różne piękne miejsca, w które najczęściej udajemy się wraz z rodziną lub naszymi najbliższymi znajomymi. Polska jest coraz bardziej doceniana i z roku na rok więcej osób przestaje wyjeżdżać za granicę i zaczyna doceniać nasze miejscowe dobra. Od morza aż do Tatr posiadamy mnóstwo ciekawych miejsc, które warto odwiedzić chociaż raz w życiu, tym bardziej że ceny różnego rodzaju atrakcji są naprawę dobre i prawie każdą osobę powinno być na nie stać.

Spływ Dunajcem

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce, które powinniśmy odwiedzić więcej niż jeden raz, jest Pieniński Park Narodowy. Jest to idealne miejsce, by wybrać się wraz z bliskimi nam osobami i spędzić razem kilka pięknych dni. Pieniński Park Narodowy jest jednym z najstarszych na świecie i jego okolice odwiedza każdego roku tysiące turystów nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Jedną z największych atrakcji tego miejsca jest spływ pięknym Dunajcem, który dostarcza mnóstwo adrenaliny.

Charakterystyka spływu

Cała trasa spływu Dunajcem ma aż 18 kilometrów i jest w stanie dostarczyć ogromnej dawki adrenaliny. Spływ odbywa się pod okiem doświadczonym flisaków, dlatego w żadnym stopniu nie musimy się obawiać o to, że coś złego nam się przydarzy i w każdym momencie będziemy w pełni bezpieczni. Przed rozpoczęciem spływu zostaniemy wyposażeni w specjalną kamizelkę i inne gadżety ochronne, które mają nam zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo i komfort psychiczny.

Rafting na Dunajcu

Cały spływ rozpoczyna się w miejscowości Sromowce, gdzie nieopodal jest zlokalizowany parking, na którym możemy bezpiecznie zostawić nasz samochód i udać się spędzić bardzo przyjemnie czas. Cały spływ Dunajcem trwa w zależności od warunków od 2 do 3 godzin i każdy turysta może być pewien, że będą to jedne z najlepiej spędzonych godzin w życiu. Od wielu lat wśród turystów, a także miejscowych ludzi krąży takie przekonanie, że Pieniny najlepiej podziwiać właśnie dzięki spływowi i że ten sposób jest zdecydowanie najlepszy.

Atrakcje po drodze

Podczas spływu będziemy mogli zaobserwować z perspektywy Dunajca ścieżkę rowerową, która prowadzi wzdłuż tej pięknej rzeki. Każdego dnia jeździ tamtędy mnóstwo rowerzystów i chodzi wiele osób, które pragną podziwiać cudowne widoki i delektować się nimi przez kilka godzin. Szczawnica, czy też Czerwony Klasztor to jedne z atrakcji, które zlokalizowane są nieopodal spływu. Sezon flisacki trwa każdego roku od 1 kwietnia aż do 1 października, więc okazji do skorzystania z miejscowych atrakcji jest wiele.