Mieszane sztuki walki to jeden z najpopularniejszych sportów ostatnich lat, szturmem zdobywający fanów przede wszystkim w najmłodszych grupach wiekowych. Rozwój tej dyscypliny jest ściśle związany z jej medialnością i widowiskowością. W świecie MMA znajduje się mnóstwo popularnych federacji, organizowane są również ważne wydarzenia i gale w niemalże każdym zakątku świata. Zawodnicy występują w Stanach Zjednoczonych, w dalekiej Japonii, w krajach Ameryki Południowej i oczywiście w Europie – między innymi stojące na wysokim sportowym poziomie gale mają miejsce w Polsce.
Mnogość tych wszystkich wydarzeń sprawia, że nawet wytrawny fan może przegapić jakąś ważną informację czy wynik. Stąd też pojawiła się potrzeba, by wszystkie je zgromadzić w jednym miejscu – łatwo dostępnym, do sprawdzenia w każdym momencie.
Mieszane sztuki walki widoczne są rzecz jasna w telewizji. Ze względu na ograniczony czas antenowy, często przekazywane są one w ograniczonej formie. Często w skrótowym materiale poznamy najważniejsze wyniki, jednak chęć sprawdzenia nieco bardziej zaawansowanych wiadomości może okazać się nieskuteczna. Stąd też najlepiej informacje na temat tego widowiskowego sportu najlepiej weryfikować w internecie. Ma to tę dodatkową zaletę, że szczegóły interesujących nas informacji możemy określić samodzielnie.
Oczywiście im bardziej kompletny serwis, tym bardziej jest on popularny. Wytrawni sympatycy doceniają te strony, które są najbardziej rozbudowane i wiarygodne. Obok wyników, czy materiałów filmowych na witrynie takiej znajdziemy też istotne ciekawostki, dotyczące sportowców i trenerów, a także wywiady z zawodnikami. Strona taka powinna być możliwie jak najbardziej interaktywna – dawać możliwości komentowania i ewentualnego udzielania się na forum dyskusyjnym.
Bez wątpienia na pierwszym miejscu przy prowadzeniu takiej strony muszą znajdować się wieści ze świata najważniejszych światowych federacji – co nie znaczy, że to może mniej medialne i popularne mają być pomijane. Nie da się jednak prowadzić serwisu o mma bez zaglądania za kulisy najsłynniejszej chyba amerykańskiej UFC. Jest to federacja, u której zadziwia nie tylko poziom sportowy zawodników, ale też ich wizerunek showbiznesowy. Nic dziwnego, bowiem współczesny sport to również wielki biznes – najlepsi wojownicy to niezwykle majętni ludzie, którzy na swój finansowy sukces uczciwie zresztą zapracowali.
Stąd też w fachowym serwisie o mma znajdą się również takie smaczki, jak zarobki za występy na galach. Wszystkie te wiadomości ściśle łączą się z aspektem sportowym i współistnieją.
Mieszane sztuki walki już teraz wyprzedziły popularnością inne sporty kontaktowe, takie jak boks czy kickboxing – i jest to zdanie również wielu sympatyków tychże dyscyplin. O sytuacji tej decyduje fakt, że mimo całej wspomnianej otoczki, to jednak o skojarzeniu par zawodników i wynikach decyduje tylko i wyłącznie aspekt sportowy. To inaczej niż na przykład w świecie boksu, gdzie coraz częściej wiele do powiedzenia mają promotorzy, telewizja i ich układy.