Mistrzostwo z dziecięcych marzeń

Dorastając mamy różne marzenia. Jedni gonią za nimi całe życie, inni gubią je gdzieś po drodze i skupiają się na życiu teraźniejszym. Jednak do momentu ich spełnienia dotrwają tylko najsilniejsi i najbardziej uparci. Wiedzą to przede wszystkim sportowcy, którzy odnieśli sukces. Wszyscy zgodnie mówią o swojej ciężkiej pracy, walce, bez której nie osiągnęliby tego, co im się udało. Jednak kluczowe jest tutaj podejście, nastawienie i cechy charakteru. Bez uporu i dążenia do celu za wszelką cenę, nie byłoby sukcesu. Oczywiście nie dotyczy to tylko sportu, ale także innych branż, jednak właśnie w świecie sportu jest to najbardziej uwidocznione.

Pewnie każdy z nas zna chociaż jedną historię dziecka, które marzyło o staniu się wielkim sportowcem. Część z nich może być inspiracją dla innych. Bo zdarzają się takie, które spełniły się w prawdziwym, dorosłym życiu. Jak na przykład historia Janka, który marzył o byciu zapaśnikiem. Rodzicom wydawało się to mało racjonalne, ale w końcu zapisali swoje dziecko na treningi. Chłopiec podszedł do nich z takim zapałem, że już po roku brał udział w zawodach wojewódzkich, a potem w mistrzostwach Polski. Trener powtarzał, że Janek ma talent. Jako nastolatek osiągał sukcesy, które pozwoliły mu wyjeżdżać za granicę. Startował w międzynarodowych zawodach i jeździł na różne zgrupowania zawodników. Trenował zapasy wiele lat i można powiedzieć, że stał się profesjonalistą.

Kiedy miał osiemnaście lat, odkrył nową dziedzinę – MMA. Wcześniej nie wiedział o mieszanych sztukach walki. Dyscyplina ta dopiero raczkowała i nie była jeszcze tak popularna jak teraz. Kiedyś wybrał się na galę i zobaczył na własne oczy na czym to polega. Spodobało mu się to połączenie boksu z wolną amerykanką. Miało to także dużo wspólnego z jego zapasami. Dlatego też wielu zapaśników zmieniło nieco branżę i przeszło na trenowanie specjalnie pod MMA. Postanowił również spróbować swoich sił. Był bardzo dobrym zapaśnikiem i rokował na przyszłość.

Pewnego dnia odkrył FEN walki. Fight Exclusive Night, czyli Ekskluzywna Noc Walki, to wielka gala organizowana we Wrocławiu. Pierwsza z nich odbyła się w 2013 roku. Postanowił zawalczyć o pas mistrza organizacji FEN. Wtedy był dopiero na początku treningów z MMA, więc nie miał zbyt dużego doświadczenia. Niewiele osób wierzyło, że wystartowanie w gali przyniesie mu jakiś sukces. Klub zgłosił go jednak jako swojego zawodnika. Wystartował i jak się później okazało, utarł nosa niedowiarkom. Na swojej pierwszej gali zajął drugie miejsce. To otworzyło mu drzwi kariery szerzej niż zapasy. Wówczas gale były już transmitowane w telewizji i MMA zaczęto interesować się na masową skalę. W krótkim czasie stał się czołowym zawodnikiem mieszanych sztuk walki i zaczął zarabiać pieniądze na tym, co kochał.
Niewiarygodne, jak dziecięce marzenia można przekuć w życiową wygraną. Istnieje bowiem powiedzenie, że jeżeli będziemy robić to, co kochamy, nie przepracujemy ani jednego dnia. I tak się stało z Jankiem. Walka na macie jest dla niego przyjemnością.

grapplingkrakow.com.pl